Wybuch metanu zdjecia

Tytułowe oświetlenie awaryjne LED jest określone do wyznaczania wyjść awaryjnych oraz dróg ewakuacyjnych w budynków użyteczności publicznej. Otóż w hotelach, pensjonatach, a również w kwaterach prywatnych obowiązkowo winno stanowić zainstalowane oświetlenie awaryjne korytarzy i wyjść ewakuacyjnych. Jednak oświetlenie awaryjne żarówkowe pobiera za dużo energii i wymaga doprowadzenia zasilania awaryjnego z ogromnego akumulatora, częstokroć dodatkowo koniecznym okazuje się stworzenie własnej instalacji oświetlenia awaryjnego. Na wesele, na polskim rynku pojawiły się wystarczająco mocne diody LED, które okazały się naprawdę dobrą alternatywą dla żarówek.

Wspomniane wysoko elektroluminescencyjne diody LED pobierają kilkukrotnie mniej energii, posiadają wysoką energia i niskie napięcie zasilania. Oświetlenie awaryjne LED oprócz oświetlenia ewakuacyjnego, oświetlenia dróg ewakuacyjnych, oświetlenia pomieszczeń o poważnym zagrożeniu, antypanicznego oświetlenia stref prostych i oświetlenia rezerwowe obejmuje także oświetlenie ewakuacyjne stanowisk praktyce w strefie szczególnego zagrożenia, czyli miejsc, gdzie jest niemałe prawdopodobieństwo wypadku wśród ludzi lub innych osób w przypadku awarii oświetlenia. Przykładami takich niebezpiecznych sprawie będą wykopy i prace z substancjami toksycznymi lub wybuchowymi. Jeszcze w wypadku wykonywania obowiązków przy szybko rozwijających maszynach, trzeba stworzyć ewentualność włączenia oświetlenia awaryjnego w pozycji awarii oświetlenia zwykłego.

Wszystkie oprawy oświetlenia awaryjnego LED są wyposażone w systemy mikroprocesorowe i związane magistralą komunikacyjną z firmą centralną systemu. Wielką zaletą nowego systemu oświetlenia awaryjnego LED stanowi fakt, że jest zatem przeważnie system rozproszony, co świadczy, iż oprawy ewakuacyjne a nowe urządzenia wpadające w skład systemu, posiadają własne źródła napięcia w perspektywie akumulatorów. Kompletny system oświetlenia awaryjnego LED opiera się z części centralnej, rozdzielaczy tudzież opraw oświetlenia awaryjnego, i komunikacja pomiędzy jednostką centralną, rozdzielaczami i oprawami rozgrywa się po dwuprzewodowej magistrali.