Szkolenie pracownikow do udzielania pierwszej pomocy

Mianem dress code charakteryzuje się sposób, w który należy zrobić stylizację na określone spotkanie lub do danego rodzaju pracy. Jeśli chodzi o spotkania, sprawa wygląda dość prosto. Na profesjonalnie wykonanych zaproszeniach zawsze powinna stanowić podana informacja, jakiego ubioru oczekuje się od gości. W dobrym guście oraz oznaką szacunku do pana jest przystosowanie się do konkretnego dress code'u, dlatego, jeśli na zaproszeniu mamy zaznaczone, że dla przykładu dress code to total black, bardzo źle rozpatrywanym będzie, jeśli dominująca część swej odzieży będzie w kolorze innym niż czarny. Jeśli ale na zaproszeniu nie jesteśmy pewne, w który rodzaj gospodarz chce, by się ubrali, zawsze daleko jest zbudować strój skromny i wygodny.

Nie czyli jest, jeśli należy o dress code tłumaczeń ustnych. Ogólnie decyduje się, że osoba zajmująca się tłumaczeniami ustnymi symultanicznymi lub też konsekutywnymi, powinna odnosić się swoim strojem do powszechnie przyjętych wartości w praktyce biurowej. Nazywa to, że nie tylko naszym przyzwyczajeniem oraz systemem bycia, lecz i strojem powinna okazywać klientom szacunek. W istot ubioru mężczyzn, kwestia jest wcale prosta. Dress code tłumaczeń ustnych stanowi wówczas garnitur, najlepiej ciemny, ciemne buty i koszula, najlepiej biała, ale tak widziana jest również niebieska i jasnoróżowa, koniecznie z długim rękawem. Do tego odpowiadający krawat. Sprawa garderoby kobiet jest raczej bardziej niebezpieczna, ale z przeciwnej strony kobiety w konkretnym sensie mogą sobie na nic pozwolić. Należy a przede wszystkim wspominać o tym, że nasz rób nie winien stanowić wyzywający. Dlatego osoby działające jako tłumacze, powinny wyposażyć swoją garderobę w pozostałe elementy:

Spódnica – najlepiej granatowa lub czarna, na pewno w stonowanych kolorach i długością minimalnie kilka centymetrów nad kolano, Marynarka – powinna wybrać do spódnicy/spodni które założymy, a przede wszystkim chodzi zwrócić opinię na to, albo istnieje dokładnie dobrana. Nie pewno żyć ani za wysoka ani za niewielka. Są tak zwane marynarki over size, ale pamiętajmy, że jest rozbieżność między marynarką over size a marynarką o kilka rozmiarów zbyt wysoką, Koszula – tak jedno gdy w wypadku koszuli męskiej, najlepiej biała, niebieska lub jasnoróżowa, Spodnie – w niniejszym zawodzie, tak jedno kiedy w każdej innej pracy biurowej, osoby mogą nosić w spodniach, aczkolwiek powinny wtedy istnieć spodnie o kroju garniturowym, Szpilki – nie są niezbędne, jednak dodają elegancji. Oczywiście, jeżeli nie są za wysokie - optymalna wysokość to około 7 cm.