Oswietlenie awaryjne na klatce schodowej

Ling Fluent Ling Fluent . бързо и ефективно изучаване на чужд език онлайн

Systemy oświetlenia awaryjnego posiadają bardzo znaczącą siłę w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w sukcesu nagłego braku oświetlenia mogą oni pozostać trwale okaleczeni, i nawet może stać zagrożone ich działanie. W terminie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wysokich obrotów zachowają się tylko po kilku chwilach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w tych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal absolutnie nie jest szybkie. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Wyróżniają się one na inne typy, ale zadaniem każdego z nich istnieje utrzymanie oświetlenia pomieszczeń przez jeden okres po zaniku zasilania. Dzięki temu goście mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, a w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, dobrego nie dopiero w przemyśle lecz i w pokojach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w sezonie normalnej pracy instalacji. W sezonie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na moc z akumulatora. Do czasu wybrania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw ma że pewne wady, jakimi jest korzystanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy sposób teoretyczny do podawania w przemyśle polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie zostają zainstalowane duże akumulatory i związki sterujące. Można i użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie mogło wykonywać wiele godzin, ale energię będzie bogata jeszcze dać do kolejnych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.