Kasa fiskalna fp 600

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na sprawa osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, z lat powszechnie stosowanym w składach, ale i przez innego rodzaju usługodawców, począwszy od serwisów internetowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest zwykła u różnego typu przedsiębiorców. Korzystają spośród niej przede wszystkim wysokie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie dodawałaby się do tego, ale również może obsłużyć wielką część paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT dodatkowo w fabrykach nieposiadających takiego sprzętu, wypisuje się je ręcznie, co nie jest wskazane z punktu widzenia poprawy sprawności i obsługi. To zawiera, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego typu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest popularny, odnosi się z potrzebą wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy miłych i należy pamiętać, że danie to, w przeciwieństwie do waluty, nie nie pracuje samo. Do jego obsługi konieczny jest zatem komputer zaopatrzony w właściwy program sprzedażowy, to dodatkowo są koszty, ale korzyści ogromne. Jesteśmy więc możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych produktów teraz w okresie druku paragonu, i nie, jak w wypadku kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy myśleć o tym do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie ma dawać i wybrać o prawie 20 procent większe, niż jest nam niezbędna w możliwościom czasie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a ilość naszego asortymentu może wzrosnąć. Inny istotny składnik, na jaki wymagamy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima/handel/Comarch ERP Optima Handel | Systemy ERP | POLKAS

Drukarki liczymy ze względu od wielkości kodów i drukowanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dobę - sklepowe- przeznaczone do poważnych placówek handlowych oraz pamiętających znacznie rozbudowaną bazę towarów. Obecnie zwraca się urządzenia mające tylko jedną rolkę papieru na paragony dla klientów, bo kopia zapisywana jest elektronicznie, na stronie SD.